PATENTOVÁ OCHRANA
Patentovaný a jedinečný technologický systém je chráněn udělenými patenty v několika zemích a regionech.
Nebyly uděleny žádné licence třetím stranám.


LED Epoxidová dvousložková pryskyřice

Společnost Sewertronics vyvinula unikátní dvousložkovou epoxidovou UV pryskyřici, která poskytuje vynikající vlastnosti, jako je jedinečná kombinace vytvrzování světlem a vytvrzování okolním prostředím (latentní), zajišťující úplnou polymeraci pryskyřice za každé situace.

Tato hybridní pojiva na epoxidové bázi, bez těkavých rozpouštědel, zajišťují správnou polymeraci a přitom poskytují vysoký stupeň lepivosti a přilnavosti. Z mechanického hlediska Youngův modul a pevnost při prvním přetržení překračují průmyslové standardy, které umožňují vytvrzovat vložky o tloušťce 3,0 až 6,0 mm při jakékoli hypotéze zatížení a stupni hadicové trubky. Byly dodrženy směrnice a doporučení z EN ISO 11296-4 a DWA 144-3.


Hlavní vlastnosti a výhody
- Latentní vytvrzení zajišťuje úplnou polymeraci pryskyřice za všech okolností.
- Nízká vytvrzovací teplota (tepelný vrchol) až 70ºC.
- Výjimečná chemická odolnost a Tg.
- Zvýšené mechanické vlastnosti.

Jedná se o vysoce technický produkt, který nabízí lepicí schopnosti díky nedostatečnému smrštění po vytvrzení a nízkým vytvrzovacím teplotám.

Tato pryskyřice je dvoustupňová vytvrzovací chemie, což znamená, že k celkové polymeraci laminátu dochází ve dvou fázích. Po vytvrzení UV LED světlem je celý laminát buď 100% polymerizovaný nebo v gelové fázi. Infiltrace vody by proto pryskyřici nesmyla, během následujících dnů.

Fáze 1. Vytvrzování UV LED světlem.

UV LED vytvrzovací hlavy spouštějí první polymeraci a okamžitě poskytují přibližně 70 % celkových mechanických vlastností.


Fáze 2. Latentní vytvrzování

Po UV LED polymeraci se spustí latentní vytvrzování, během následujících dnů se postupně zvyšují mechanické vlastnosti a postupně se asymptoticky zvyšují vlastnosti usilující o 100% vytvrzení v čase. Tato druhá polymerační fáze zajišťuje dokonalé vytvrzení lineru, kompenzuje jakoukoli chybu v definici správné rychlosti vytvrzování, stíny vrásek nebo jiné.

Mechanické vlastnosti

Tato pryskyřice poskytuje velkorysé mechanické vlastnosti, a to jak v modulu E, tak v hodnotách první pevnosti. Zde některé orientace v závislosti na vytvrzené vložce.

Typ vložky E Modulus (krátkodobý)
- Standardní vpichovaná plstěná vložka > 3.000 MPa
- Pletené vložky > 3.500 MPa
- Vložky ze skelných vláken > 4.000 MPa
LED Epoxidová jednosložková pryskyřice

Jednosložková epoxidová UV pryskyřice, která nabízí nedostatek smrštění a zvýšené mechanické vlastnosti u každého typu vložky. Nízké vytvrzovací teploty zabraňující riziku deformace trubky zajišťující určitý stupeň spojení s hostitelskou trubkou.


Hlavní vlastnosti a výhody
- Nízká vytvrzovací teplota (tepelný vrchol) <100ºC
- Vysoká chemická odolnost a Tg
- Zvýšené mechanické vlastnosti.

Mechanické vlastnosti

Tato pryskyřice poskytuje velkorysé mechanické vlastnosti, a to jak v modulu E, tak v hodnotách první pevnosti. Zde některé orientace v závislosti na vytvrzené vložce.

Typ vložky E Modulus (krátkodobý)
- Standardní vpichovaná plstěná vložka > 2.750 MPa
- Pletené vložky > 3.250 MPa
- Vložky ze skelných vláken > 3.750 MPa
Vinylesterová pryskyřice bez styrenu

Tato pryskyřice VE byla speciálně navržena pro proces sanace potrubí UV vytvrzováním. Obsahuje methakrylát místo styrenu a nabízí vysokou chemickou odolnost a zároveň poskytuje vynikající mechanické vlastnosti, a to jak z hlediska E modulu, tak z hlediska první pevnosti v lomu.

Vložka může být impregnována buď na staveništi nebo v impregnačním zařízení zákazníka. V obou případech lze použít tradiční impregnační stoly.

Vinylesterová pryskyřice bez styrenu je dodávána v jedné složce, takže není nutné míchat pryskyřici a tvrdidlo, čímž se vyhnete další práci a rizikům při dávkování. Chemické složení pryskyřice zahrnuje speciální složku, fotoiniciátor citlivý na dlouhovlnné (400 nm) ultrafialové světlo.Soubory cookie používáme k vytvoření co nejbezpečnější a nejefektivnější webové stránky pro naše zákazníky.
Pokud budete pokračovat v procházení této webové stránky, má se za to, že to přijímáte v pořádku
Kompletní informace naleznete zde: Více informací